Pozdravljeni!
Slovenci smo že dokazali, da znamo zavihati rokave in stopit skupaj. Nedvomno takrat, ko je treba. Vprašanje pa je, ali vedno vemo, kdaj je dejansko treba. Prepoznati nujo po tem je težje, ko gre za situacije ali stanja, ki niso najboljša, a so nam dovolj udobna, da jih toleriramo, če zamižimo na eno oko. Takšne slepe pege so ponekod deležne integriteta in njene kršitve. Kako odzivni smo, ko pride do njih?
Dokler potrebujemo zakonske zaušnice, da bi sledili osnovnim načelom integritete, smo predaleč od stanja, ki si ga želimo. Zavezanost vsakega posameznika k visokim standardom integritete je stanje, za katerega moramo zavihati rokave zdaj, če želimo boljšo družbo prihodnosti. Tu običajno največ pozornosti namenjamo javnemu sektorju, manj pa zasebnemu, pa čeprav ima prav tako zaskrbljujoče posledice za širšo družbo, zato je tudi na tem področju nujna zaveza k družbeni odgovornosti, ki presega osebne interese.
Da bi podjetja lahko uspešno delovala v poslovnem okolju z ničelno toleranco do korupcije, potrebujejo učinkovite mehanizme, ki podpirajo protikorupcijska prizadevanja. Eden od njih je prav integriteta. Oktobrsko številko VESTniKa tako posvečamo integriteti v zasebnem sektorju. Objavljamo intervju o tem, kje ima svoje mesto integriteta v poslih slovenskih družb, s predstavnikoma zasebnega podjetniškega sektorja, ki sta se zavezala integriteti na svojih poslovnih poteh in v okviru Kluba slovenskih podjetnikov, to sta predsednik kluba Joc Pečečnik (Elektronček) in njegov podpredsednik dr. Jure Knez (Dewesoft).
Prijetno branje vam želimo!
Komisija za preprečevanje korupcije |